22 Sep
22Sep

Egyesületünkből idén hat (!) önkéntes tűzoltó nevezett a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri Elméleti Tömbjének 23 emelet magas épületében rendezett tűzoltó sport versenyre. A verseny leggyorsabb tűzoltója:Pauska Krisztián (FER Tűzoltóság Tiszaújváros)  02 perc 33 másodperc,a leggyorsabb páros:Kiss János és Horváth Dániel (Nagyatád HTP) 03 perc 06 másodperc,Leggyorsabb női versenyző:Gábori Tímea (Gödöllő HTP) 05 perc 33 másodperc,Leggyorsabb ÖTE tűzoltó:Ács Sándor (Rózsadomb ÖTE) 03 perc 29 másodperc időeredményekkel lett.Hárman egyéni férfi 18-29 éves, illetve egy fő 30-34 éves kategóriában indult, ők az egyéni férfi abszolút eredményeket figyelembe véve (96 indulóból) a 16., 44., 47., 66. helyen végeztek, Ács Sándor az önkéntes tűzoltó kategóriában aranyérmes lett.Idén először nevezett női versenyzőnk 35 év alatti női egyéni kategóriában, az abszolút eredményeket figyelembe véve (6 induló) a 6. helyen végzett.Talán a verseny történetében sem nagyon volt példa arra, hogy párosban hivatásos és önkéntes tűzoltó induljon, most így neveztünk. A férfi páros 40-80 kategóriában a II. kerületi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság "C" szolgálati csoportjának parancsnoka, Varga Krisztián tűzoltó százados indult párban önkéntes tűzoltónkkal. Az abszolút eredmények alapján a 23 indulóból a 20 helyen végeztek, viszont a korcsoportjukban ez már bronz érmet ért. Külön köszönet illeti a versenybe párosba történő nevezésért, ugyanis a kiváló egyéni teljesítményét feláldozta a páros teljesítményéért, ezen a téren is példát mutatva sportszerűségből és bajtársiasságból. Az ország szinte minden részéből érkezett száznegyvenhárom résztvevőnek ezúton is gratulálunk az emberfeletti teljesítményükhöz, a szervezőknek pedig köszönjük a verseny lebonyolítását.